Sebastiaandillmann

Home » Interiéru a Exteriéru » Polohovací Kreslo

Polohovací Kreslo

Polohovací Kreslo

Původem maďarský designér a podnikatel Anton Lorenz se stal na počátku minulého století slavní hned několika věcmi. Nejdříve za vývoj a popularizaci nábytku z trubkové oceli, poté za polohovací křeslo, jenž se postupně stalo nejúspěšnějším kusem nábytku v dějinách USA. V německém Vitra Design Museum probíhá aktuálně výstava jeho nábytku i přínosu.

“Prvním designérem na světě, který zkonstruoval nábytek z trubkové oceli – a vnesl tím radikální revoluci do moderního stylu bydlení – se v roce 1925 stal Marcel Breuer. Ve 20. letech minulého století se začal rozvíjet zcela nový druh průmyslu, díky němuž byl nový nábytek z trubkové oceli dostupný masivně se rozrůstajícímu spotřebitelskému trhu. Anton Lorenz patřil k prvním, kdo si uvědomili potenciál tohoto nového typu interiérového vybavení, hrál v jeho vývoji klíčovou roli a spolupracoval s řadou předních výrobců včetně značek Standard Möbel, Desta a Thonet,” uvádí zástupci Vitra Design Musea, ve kterém aktuálně probíhá Lorenzova výstava.

“Lorenz ovšem nebyl jen designérem a obchodním manažerem: na sklonku 20. let se také začal zabývat ergonomickými aspekty sezení a sklápěcího nábytku. Roku 1939 emigroval do Spojených států, kde se zasloužil o novou nábytkovou typologii, jež si vydobyla stejný úspěch: představil nastavitelné sklápěcí křeslo, které dodnes tvoří dominantní prvek mnoha obývacích pokojů po celém světě. I v USA spolupracoval s řadou firem a profitoval ze vzrůstajícího zájmu o pohodlné, neformální vybavení domácností, ovlivněné stále častější přítomností televizního přijímače a ideály líného bydlení. Ukázkovým příkladem v tomto směru je jeden z nejúspěšnějších produktů v dějinách severoamerického nábytkového designu – Lorenzův BarcalLounger z roku 1940,” dodávají.

Až do 19. května se tak můžete ve Vitra Design Museum a jeho Schaudepot seznámit s odkazem této významné osobnosti designu minulého století. Mimo ukázky nábytku z jeho vlastní dílny je možné zhlédnout i další nábytek z období Bahausu od velikánů jako Marcel Breuer, Mart Stam a Ludwig Mies van der Rohe.

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.

Nejlepší Obrázek z Polohovací Kreslo

Polohovací Kreslo Galerie

36 Nejlepší Fotografií z Polohovací Kreslo90+ Nejlépe Fotogalerie z Polohovací Kreslo - Polohovací křeslo Agáta67 Nejnovejší Obrázek z Polohovací Kreslo - Relaxační polohovací křeslo MD-1442 Nejlépe Obrázek z Polohovací Kreslo - Relaxační polohovací křeslo ROXANA šedá/bílá K1423 Nejlepší z Polohovací KresloKolekce 24+ Nejlépe Fotografie z Polohovací Kreslo - Polohovací křeslo VEJEN černáKolekce 54+ Nejvíce Sbírka z Polohovací Kreslo - Houpací polohovací křeslo šedé U14Akcie 40+ Svátecní šaty z Polohovací Kreslo - Relaxační křeslo K14-BOBY, hnědé Relaxační masážní polohovací křeslo ...Akcie 53 Nejvíce z Polohovací Kreslo - Polohovací křeslo STORD šedáKolekce 94+ Nejvíce z Polohovací Kreslo - Elektricky polohovací křesla MDKolekce 43 Kvalitní Fotka z Polohovací Kreslo - Polohovací křeslo Janett55+ Nejvíce Obrázek z Polohovací KresloAkcie 15 Nejnovejší Obraz z Polohovací Kreslo - Polohovací křeslo VADUM šedá