Sebastiaandillmann

Home » Interiéru a Exteriéru » Předložky Do Koupelny

Předložky Do Koupelny

Předložky Do Koupelny

Jak a z čeho si doma vyrobit předložku před vanu? Nabízíme velmi snadný způsob, který se obejde bez jakéhokoli šití či lepení. Navíc přitom využijete i stará bavlněná trička, která byste se chystali pravděpodobně vyhodit. Jestli taková nemáte zrovna po ruce, můžete je koupit třeba v sekáči – stejně jako jsme je pořídili my. A protože se nemusíte vyhýbat ani kouskům s nějakou dírkou či skvrnkou, koupíte je velmi levně – v našem případě to bylo osm korun za kus. Předložka tedy vyšla na 24 korun! Provedeme vás vlastnoruční výrobou předložky krok za krokem. Postup je tak jednoduchý, že můžete do tvorby zapojit třeba i větší děti. Takže pojďme na to! Všechno, co potřebujete k výrobě koupelnové předložky, máte možná doma: karton zhruba o pět centimetrů širší a delší, než má být výsledný kobereček, dostatečné množství bavlněných triček a nůžky A teď už můžete začít a dále postupovat krok za krokem. Vše jsme nafotili, abyste přesně věděli, co v jaké chvíli udělat. Potřebujete kus kartonu, který bude asi o pět centimetrů delší i širší, než má být předložka. Můžete rozebrat starší krabici a na výrobu „napínacího rámu“ použít její boky. Podmínka je, že bude karton tak silný, aby držel tvar a neprohýbal se. Máte-li tenčí typ, slepte dva kartony k sobě. Všechny strany pak nastřihejte do hloubky přibližně dvou centimetrů, jednotlivé zástřihy veďte asi dva centimetry od sebe Ze starých bavlněných triček nastřihejte pruhy.

Nemusíte se bát, bavlněný úplet se netřepí. Zvolte trička s co nejjednodušším střihem, bez kapsiček a límečků. S takovými jde vše jednoduše: prostě je postupně odspodu naporcujte na vodorovné pruhy, tedy nastřihejte na šířku trička od jednoho bočního švu k druhému, klidně dvojitě – zkrátka jak tričko položíte Nastřihané pruhy triček můžete přestřihnout v bočních švech, ale klidně je použijte i dvojité, jestliže vystačí délkou. Jejich konce zasuňte do rozstřiženého kartonu tak, aby vytvořily osnovu na délku budoucí předložky. Rozhodně pruhy nijak zvlášť nenapínejte, dejte je spíš volněji – přitom však nesmějí plandat. Nevadí, když jsou pruhy delší než karton, nakonec je zastřihnete Až budete mít zasunuté všechny podélné pruhy látky, začněte je vyplétat na šířku podobně jako se pletou koše, tedy střídavým provlékáním nad pruh osnovy a pod něj.

Postup velmi snadno okoukáte z fotografií. Ani teď pruhy látky nenapínejte, protože až byste předložku na konci sundali z rámu, smrskla by se! Pruhy provlékněte jen volně, ale zas ne tak, aby mezi nimi byly díry – zkrátka tak akorát Až bude celá předložka vypletená, začněte uvolňovat konce pruhů z nastřiženého kartonu a svazujte je k sobě – vždy jeden spodní a jeden vrchní, aby mezi nimi zůstal krajní pruh. Postupujte kolem celého kartonu, až předložku docela uvolníte. Uzlíky utahujte přibližně ve stejné vzdálenosti, aby byl kraj rovný. Konce pruhů zastřihněte – třásně předložky tak budou stejně dlouhé Předložka je hotová. Je dost pevná i tvárná a rozhodně snese i běžné praní – bavlna z již mnohokrát praných triček není náchylná k srážení ani třepení. Jen pozor, předložka může být po namočení dost těžká, záleží na velikosti. Po vyprání možná trochu ztratí „fazonku“, ale snadno zas ji narovnáte a může sloužit dál. Dobrou vychytávkou je na rubovou stranu předložky nakapat hmotu z tavné pistole a kapky nechat zaschnout. Vyrobíte tím protiskluzovou úpravu, takže předložka nebude mít tendenci vám cestovat pod nohama.

Přijde vám teď škoda vyhodit stará trička? Proč také, když z nich můžete vyrobit třeba veselý jarní kobereček nebo povlak na polštář bez šití, případně originální nákupní tašku. Baví vás recyklovat staré věci a dávat jim novou podobu a roli? Nejvíce Fotogalerie z Předložky Do Koupelny:

Předložky Do Koupelny Galerie

Akcie 15 Nejlepší Fotografií z Předložky Do Koupelny - Koupelnové předložkyKolekce 95 Nejlépe Sbírka z Předložky Do KoupelnyAkcie 20 Nejchladnejší Obrázky z Předložky Do Koupelny - Koupelnová a WC předložka Orchidea 14DAkcie 60 Nejchladnejší Fotografií z Předložky Do Koupelny - Luxusní měkoučké koberečky do koupelny a k WC se vzorem ...Akcie 42 Nejnovejší Obrázek z Předložky Do KoupelnyAkcie 20+ Kvalitní z Předložky Do Koupelny86 Nejvíce Obraz z Předložky Do Koupelny GRUNDAkcie 80 Nejlepší Obrázek z Předložky Do KoupelnyAkcie 25 Kvalitní Fotka z Předložky Do KoupelnyAkcie 41+ Nejvýhodnejší Fotogalerie z Předložky Do KoupelnyKolekce 35 Nejnovejší Fotografie z Předložky Do Koupelny Hnědé koberečky do koupelny ...36+ Kvalitní Sbírka z Předložky Do Koupelny - Šedohnědá předložka do koupelny Confetti Miami, 14 x 14 cm